dnes je středa 8. prosince 2021, svátek má Kv?toslava  7:52  
    Encyklopedie Energie
        
     Rozšířené hledání
     Menu
  Encyklopedie Energie
    Výklad
    Slovník
    Pokusy
    O encyklopedii
    RAO
    Schémata Elektráren
  Bheliom
  Objednávka


První česká multimediální   Encyklopedie energie

 

Na obsahu encyklopedie se podíleli:
Textová část: Slovník: Simopt, s.r.o., Dr. Ing. Vladimír Míchal; Pokusy: RNDr. Jaroslav Kusala; Ostatní: Mgr. Hana Koubová, Ing. Pavel Pokorný, Ing. Michael Sovadina, Renata Tůmová, Ing. Dušan Vargončík; Text výkladových kapitol (Copyright ČEZ, a . s., © 1999): RNDr. Augusta, Dr. František Honzák, Ivan Laube, Ing. Šárka Speváková, PhDr. Ladislav Kačena, Dr. Vladimír Petřík, Dr. Jiří Hrůza, PhDr. Miloš Zárybnický, Ing. Milan Polák, Ing. Bohumil Kašpar, Ing. Libor Prokopec, RNDr. Pavel Augusta, Ing. Michael Sovadina, Ing. Marie Dufková, Ing. Milan Malík, Ing. Jan Tůma, Dr. Jan Mlynář, Ing. Miroslav Zeman, Ing. Bořek Otava, Zuzana Večeřová, Ing. Jan Dáňa.

CD-ROM Encyklopedie Energie je určen komukoliv ve věku 12-102 let. Komukoliv, koho zajímá taková malá učebnici Fyziky, Chemie, Biologie a pár dalších předmětů. Kdo se chce prostřednictvím multimediálního CD vydat na exkurzi od vodního kola po termonukleární reakci. Od středověkých alchymistů k Einsteinovi. 0d větrného mlýna k atomové elektrárně. Zkrátka pro každého, koho baví listovat v sumáři poznatků pár tisíců let lidských dějin o tom, co hýbe světem od jeho stvoření.
Výkladová část

Hlavní část encyklopedie tvoří asi 264 kapitol, které Vás seznámí se všemi podobami, způsoby získávání a využití energie, včetně historie jejího poznávání. Obsáhlou tematiku jsme rozdělili pro lepší orientaci do šesti základních tematických okruhů.

 

Slovník

Slovník je zkrátka tím, čím má být. Více než tisíc hesel je přehledně abecedně seřazeno tak, abyste se v nich neztratili. Zároveň máte k dispozici hierarchický strom hesel. Jednotlivé listy mají formu hypertextu.

 

Osobnosti

Tak je nazvaná samostatná část věnovaná více než sedmdesáti osobnostem z historie objevů a poznávání energie. Najdete zde životopisné údaje, podobizny, přehledy o životě a práci lidí s nevyčerpatelnou touhou odkrývat tajemství energie. 

Pokusy

Pokud Vás začne nudit pestrobarevný výklad, můžete hned přejít od nehmotných informací k hmatatelné realitě. Nabízíme Vám dvaadvacet návodů na nejrůznější experimenty z oblasti měření, výroby a uchovávání energie.

 

Časové osy

Událost za událostí, objev za objevem, vynález za vynálezem - tak vypadá procházka tisíciletími poznávání, zkoumání a využívání energie na časové ose. Začíná prvním plamínkem ohně v rukou pračlověka a končí až v budoucnosti ukrytou termonukleární syntézou řízenou člověkem.Mapy

Tvoří je 12 tematických map a tři geografická zobrazení (Česká republika, Evropa, Svět) v deseti tematických režimech. Zkrátka, poznejte energii na mapě. Možná, že Vám Mapy pomohou lépe pochopit některé údaje z výkladových částí.

 

Systémové požadavky

Pentium 100MHz, 16 MB RAM, 6x CD ROM, grafická karta 800x600 16 bitů, zvuková karta 16 bitů, Windows 95.

simopt@simopt.cz
    Zajímavé odkazy Reklama na energyWebu    
    Počítadlo přístupů
   
31251719

Creative Commons License
energyWeb is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.
Based on a work at http://www.energyweb.cz. Permissions beyond the scope of this license may be available at www.energyweb.cz.